Novinky

Nový kurz

O stresu – mini průvodce zacházení se stresem

Cílem kurzu je ukázat vám rozmanité způsoby, jak můžete se svým stresem pracovat. Kurz je protkán jemnými technikami z různých oblastí, abyste si je mohli okamžitě vyzkoušet, osahat a najít si tu svou, kterou použijete, abyste postupně posilovali svou odolnost vůči stresu.

Součástí je kapitola Učte se (s) příběhem. Tato kapitola je jiná. Záměrně. Naplnili jsme ji až po okraj příběhy ze života. Můžete si tak nanečisto vyzkoušet své schopnosti zvládání stresujících situací. Skvělé je, že vstoupíte do postavy jiného člověka. Získáte jiný úhel pohledu a třeba si odnesete něco dobrého pro svůj příběh.

Recenze od studentů:
„Nový kurz je velmi praktický, zacílený na jednoduchou pomoc ve složitých situacích, chápe problematiku komplexně… Tipy jsou realizovatelné pro každého, stačí jednoduchá pravidla, která mohou pomoci každému. Není to kurz učebnicového typu, ale čistá praxe. Je opravdu znát, že vychází ze zkušeností.“

Více informací o kurzu naleznete v katalogu.

Nový kurz

Ochrana měkkých cílů z pohledu krizového řízení

Předmětem kurzu je bližší seznámení s tématem ochrany měkkých cílů, zejména z pohledu úředníků zabývajících se otázkou bezpečnosti a krizového řízení.

  • Kurz je zaměřen na  základy aktuální problematiky ochrany měkkých cílů, která jde napříč bezpečnostním i společenským spektrem a týká se jak státních, tak soukromých objektů či akcí.
  • Kurz si klade za cíl objasnit základní pojmosloví, týkající se problematiky ochrany měkkých cílů – tedy míst s velkou koncentrací osob  (např. školy, úřady, nemocnice, polikliniky, knihovny, obchodní centra, hromadná doprava, nádraží, hotely, kina, divadla, zábavní centra) a malým či téměř žádným zabezpečením.

Více informací o kurzu naleznete v katalogu.

Nový kurz

Příspěvek na péči

Hlavním cílem tohoto kurzu je seznámit cílovou skupinu (úředníci územních samosprávných celků, vykonávající správní činnost v sociálních službách) se základními pojmy, zákonným vymezením dávky příspěvek na péči, podmínkami nároku a výplaty této dávky, správním řízením v oblasti příspěvku na péči a podmínkami koordinace této dávky v rámci Evropské unie. Dále účastníky seznámí s problematikou činností sociální práce v kontextu příspěvku na péči. Kurz je doplněn praktickými příklady.

Akreditace MV ČR č. AK/PV-403/2022

Více informací o kurzu naleznete v katalogu.

Nový kurz

Komunikace na sociálních sítích pro úředníky i neúředníky

Předmětem kurzu je:

  • Seznámit se s nejužívanějšími sociálními sítěmi ve světě i ČR.
  • Naučit se na nich vytvářet příspěvky tak, aby upoutaly pozornost.
  • Správně komunikovat v různých situacích a zároveň si uvědomit rozdíl mezi soukromým profilem a stránkou firmy/organizace/instituce i to, jak na nich vystupovat jako člověk působící ve veřejné sféře vs. soukromá osoba.

Kurz je zaměřen zejména na práci na Facebooku.

Více informací o kurzu naleznete v katalogu.

Nový kurz

Sociální práce v systému hmotné nouze

Cílem kurzu je poskytnout cílové skupině (úředníci územních samosprávných celků, vykonávající správní činnost v sociálních službách) praktické informace ohledně systému hmotné nouze se zaměřením na důležitost sociální práce při vyplácení dávek. Kurz je zacílen na zefektivnění vzájemné spolupráce sociálních pracovníků územních samosprávných celků se sociálními pracovníky Úřadu práce České republiky. Správné pochopení podstaty systému hmotné nouze přinese větší efektivitu práce a naplní záměr poslední záchytné sociální sítě.

Akreditace MV ČR č. AK/PV-319/2022

Více informací o kurzu naleznete v katalogu.